Години роботи  10:00 - 18:00
  info@strahovki.kh.ua
Зелена карта на авто
Зелена карта на рік на авто - вигідна ціна!
ОСАГО или КАСКО

У чому різниця між полісами ОСЦПВ і КАСКО?

ОСЦПВ або Автоцивілка

Абревіатура ОСЦПВ розшифровується як «Обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності». Найчастіше цей вид страхування також називають «Автоцивілка».

Наявність такого поліса у водія обов’язково, це визначає законодавство України. У разі відсутності автоцивілки поліція може накласти на водія штраф в розмірі 850 гривень.

Для чого ж потрібна автоцивілка, крім того, щоб показувати її поліцейським і уберегтися від штрафу?

Цей вид страхування передбачає виплату коштів третім особам, які постраждали під час аварії. Тобто, якщо водій скоїв ДТП, в якому постраждали транспортні засоби або люди, страхова компанія відшкодує збитки саме постраждалим.

Однак сам винуватець ДТП ніяких коштів не отримає – ні в разі пошкодження власної машини, ні в разі отримання ним травм. Договір автоцивілки передбачає виплати тим, хто постраждав в результаті дій власника поліса. Тобто свою машину ви будете ремонтувати за свій рахунок. Як і лікуватися.

КАСКО

Багато хто думає, що це теж абревіатура, і намагаються її розшифрувати. Насправді назва цього виду страхування походить від іспанського слова «casco», що означає «шолом».

На відміну від автоцивілки (ОСЦПВ), яка є обов’язковою, договір КАСКО – добровільний. Тобто укладати такий договір чи ні – вирішує виключно власник транспортного засобу.

Відповідальність за його відсутність законом не передбачена, жоден поліцейський не має права вимагати від водія наявності цього поліса або штрафувати за його відсутність.

Існує два види КАСКО – повне і часткове. Повний каско – це страхування всіх можливих ризиків, тоді як часткове покриває лише певні ризики, які визначаються при укладенні договору страхування.

Якщо атогражданка покриває тільки шкоду, заподіяну третім особам, то каско в першу чергу направлено на покриття будь-яких збитків, завданих саме власнику поліса. Страхова компанія покриє ваші витрати незалежно від того, хто є винуватцем ДТП і незалежно від розміру збитків.

Каско передбачає компенсацію і в разі крадіжки автомобіля, пошкодження від стихійного лиха, вандалів, нещасних випадків і т.д. Наприклад, якщо на вашу машину впаде цегла або брила льоду, ви пошкодите її, скажімо, про дерево, її обіллють фарбою або подряпають, розіб’ють скло.

В разі повного знищення автомобіля вам також повністю компенсують його вартість. Всі ці ризики прописуються в договорі зі страховою компанією.

Крім того, абсолютно не важливо, хто під час ДТП був за кермом – або сам власник, або хтось інший. Страхова компанія покриє всі збитки, незалежно від цього обставини. Також на виплати не вплине місце, де постраждало ваше авто – на дорозі, тротуарі або на стоянці.

Друзі, Захистіть свій автомобіль автостраховку! Звертайтеся до мене, допоможу оформити ОСЦПВ та КАСКО

В сервісі Страховки Ви зможете оформити якісну страховку на всі випадки життя!

Оставьте комментарий