08:00 - 21:00
Как избежать травм зимой

14 правил: як уникнути травм взимку

Як уберегти себе від травм під час ожеледиці

  1. На зиму вибирайте взуття з рельєфною підошвою: вона забезпечить зчеплення з льодом і знизить ймовірність падіння на слизькій доріжці (чим глибше рифлення, тим менше ви ризикуєте). Ще одна вимога до підошви – вона повинна бути гумовою або каучукової: ці матеріали не замерзають на холоді. Намагайтеся не надягати в ожеледь високих каблуків. Краще надіти взуття на плоскій підошві, бажано з гуми, з протекторами, яка не твердіє при низьких температурах. Якщо у вас слизька взуття, то їй можна надати чіпкості.
  2. Для цього існує кілька способів:

    • Гумова профілактика. Найпростіший варіант – віднести взуття в найближчу взуттєву майстерню і попросити зробити “профілактику від ковзання». Вам наклеять на підошви та каблуки спеціальну гумову прокладку, яка оберігатиме взуття від ожеледі.
    • Медичний пластир. Можна купити звичайний медичний пластир, відрізати від нього невеликі шматочки і наклеїти їх на підошву. Пластир добре перешкоджає ковзанню, але, на жаль, швидко намокає і відклеюється. Але передбачити, скільки часу пластир протримається на підошві, неможливо. Як правило, від декількох годин до двох-трьох днів. Тому непогано носити з собою запас пластиру, щоб
      можна було оновити наклейки поза домом.
    • Непотрібні валянки. Захист від ковзання можна зробити і зі старих непотрібних валянок. Для цього потрібно відрізати від халяви невеликі шматочки повсті і приклеїти їх водостійким клеєм або клеєм «Момент» на каблуки і підошви. Щоб клей на чоботях повністю просох, не виходьте в цьому взутті на вулицю протягом доби. Цей спосіб ефективно запобігає ковзанню, проте з часом повсть стирається.

  3. Незалежно від того, яке взуття ви носите взимку, в ожеледицю пересувайтеся так, ніби на ногах надіті лижі. Бажано наступати на всю підошву і при ходьбі не піднімати високо ноги. Якщо є можливість, то краще не йти, а ковзати.
  4. Вибираючи на зиму одяг, пам’ятайте, що вона повинна бути не тільки теплою, але і комфортною, адже іноді, балансуючи на льоду, доводиться активно розмахувати руками. Також краще відмовитися від будь-якого одягу, яка сковує рухи. Зокрема, вузькі спідниці та брюки – не найкраща одяг для зими.
  5. Під час ожеледиці намагайтеся йти нешвидко, дивитися собі під ноги, руки в кишенях не тримати, а балансувати ними при русі. По можливості потрібно вибирати найбільш безпечні ділянки доріжки і не
    забувати, що під снігом теж може бути лід. Ногу на землю необхідно ставити повністю на всю підошву і не напружувати при цьому коліна. Коли під ногами лід, йди повільніше і допомагай собі тримати баланс злегка розставленими руками – як ніби йдеш по канату.
  6. Намагайтеся не тримати руки в кишенях. При втраті рівновагу інстинктивне рух руками допомагає утримати рівновагу і встояти на ногах.
  7. Якщо ви несете сумку, краще повісьте її на плече. Не варто носити взимку в руках сумки на довгих ручках, особливо важкі, так як вони зміщують центр ваги і роблять ходу нестійкою. Якщо у вас пакети в руках, розподіліть в руках вагу рівномірно на обидві руки. В іншому випадку, ви довільно будете нахилятися на одну сторону, ніж підвищите ризик падіння.
  8. У зимовий час потрібно виходити з дому заздалегідь, щоб не поспішати і мати можливість йти повільніше і уважніше, особливо якщо з вами дитина. Дивитися треба не тільки під ноги, а й вгору, так як падають з карнизів будинків і водостічних труб величезні бурульки і шматки льоду щозими забирають кілька людських життів.
  9. Літнім людям рекомендується використовувати тростину з гумовим наконечником або спеціальну палицю з загостреними шипами. Якщо ви посковзнулися, присядьте, щоб знизити висоту падіння. Щоб уникнути
    переломів при падінні не виставляйте руку вперед, ноги намагайтеся тримати разом.
  10. За льоду потрібно просуватися дрібними кроками, злегка зігнувши коліна. Дивитися собі під ноги, намагатися обходити небезпечні місця, але не по проїжджій частині. А якщо крижану «калюжу» обійти неможливо, то пересуватися по ній, як лижник, невеликими легкими кроками.
  11. Особливо обережним потрібно бути при спуску по слизьких сходах, ступні варто ставити уздовж сходинок, щоб зберегти рівновагу і не впасти.
  12. Перед переходом дороги найкраще зайвий раз почекати, поки проїде машина, а не перебігати прямо перед нею, навіть якщо вам здається, що вона досить далеко. Інакше можна впасти і не встигнути встати. В такому випадку ви ризикуєте опинитися на лікарняному ліжку в результаті ДТП.
  13. Якщо ви посковзнулися, відразу присядьте, щоб знизити висоту падіння. Не намагайтеся врятувати речі, які несете в руках. Якщо продовжуєте падати, швидко притисніть руки до боків. Якщо все-таки падіння не вдалося уникнути, чи не виставляйте вперед руки, щоб не зламати кисті, передпліччя. У момент падіння треба стиснутися (напружити м’язи, а доторкнувшись до землі, перекотитися, щоб пом’якшити силу удару). При падінні в перші секунди постарайтеся перенести корпус і вага тіла вперед і на бік. При падінні на бік плечі і передпліччя стануть буфером між тілом / стегнами і землею і візьмуть на себе частину удару. Назад падати ні в якому разі не можна.
  14. При падінні притисніть підборіддя до грудей. Центр ваги зміститься вперед – це або допоможе встояти, або захистить голову при падінні. Дивіться прямо перед собою. Кутовим зором ви встигнете помітити, що знаходиться навколо, і уникнути контакту з небажаними предметами на кшталт гострої урни або бетонного стовпа. Зуби стисніть, щоб не відбити їх одна об одну і не відкусити мову в момент удару об землю.
  15. Не поспішайте піднятися, огляньте себе, негайно перевірте, чи не болять у вас суглоби і не крутиться чи голова: часом падіння на лід може обернутися серйозними травмами, аж до струсу мозку.
  16. Якщо ви все-таки впали – сходіть до травматолога, навіть якщо помітного удару немає. По-перше, не всі травми виявляють себе відразу, а по-друге, іноді навіть несильний біль може говорити про вивиху, але поставити точний діагноз може тільки лікар.

Друзі, бережіть себе і захистіть себе і своїх рідних страховкою від нещасного випадку. Страховка допоможе компенсувати витрати на лікування, якщо ви травмуєтеся! Звертайтеся до мене, я допоможу в оформленні страховки!

В сервісі Страховки Ви зможете оформити якісну страховку на всі випадки життя!

Як отримати страхову виплату за травму