ТОП 7 питань щодо страхування життя під час війни в Україні
Питання 1. Людина, яка має поліс, була призвана на військову службу; які дії? Чи повинен клієнт повідомити компанію? Чи буде виплата внаслідок страхової події протягом служби? У яких випадках можуть бути виплати, у яких відмова?
Відповідь: Як ми вже повідомляли в комунікації від 02.05.2022, порядок повідомлення Страховика про зміну професії Застрахованої особи у разі її призову на військову службу до Збройних Сил України (ЗСУ) або підписання Застрахованою особою щодо власної ініціативи Контракту з ЗСУ або вступу Застрахованої особи до територіальної оборони НЕ ЗМІНЮЄТЬСЯ.
Якщо це сталося, необхідно зателефонувати до Контакт-центру ПЗУ Лайф за телефонами:
+38 (067) 242 10 07; +38 (050) 190 98 50; +38 (044) 581 99 98; 0-800-50-11-12 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів у межах України) та повідомити оператора Контакт-центру таку інформацію:
- № договору страхування;
- ПІБ застрахованої особи;
- Дата зміни професії на військову.
Оператор Контакт центру зафіксує повідомлену інформацію у спеціальному реєстрі та Компанія використовуватиме її при врегулюванні страхових випадків за Договором страхування.
Таку інформацію може надати Страхувальник, Застрахована особа, а також Консультант або родич Застрахованої особи.
Правила страхування містять низку винятків, пов’язаних з військовими ризиками, що завжди враховуються Компанією при розгляді страхових випадків. Тому якщо це сталося внаслідок активної участі Застрахованої особи у війнах, військових діях, у тому числі під час проходження військової служби, та інших діях, які можна кваліфікувати як військові (незалежно від того, оголошено війну чи ні); революціях, заколотах, повстаннях, громадських заворушеннях, страйках, військовому перевороті чи захопленні структурі державної влади, нічого очікувати вважатися страховим випадком.
Наприклад, у разі настання випадку з військовослужбовцем на полі бою (смерть, поранення тощо) випадок підпадає під виняток – у виплаті буде відмовлено. У разі, якщо під час служби у ЗСУ чи теробороні у Застрахованої особи буде виявлено критичне захворювання або смерть військовослужбовця настане внаслідок хвороби – виплату буде здійснено за наявності повного пакета необхідних документів.
У будь-якому випадку Страховик завжди прийматиме рішення про проведення страхової виплати або відмову у страховій виплаті, беручи до уваги інформацію, що міститься у наданих на страхову виплату документах, наявність причинно-наслідкового зв’язку між обставинами (причинами) настання страхового випадку та виключеннями з страхових випадків або обмеження страхування, а також положень законодавства України на дату настання події.
Питання 2. Людина призвали на військову службу на сході (у гарячі точки) дії? Чи повинен клієнт повідомити компанію? Чи буде виплата внаслідок страхової події протягом служби? У яких випадках можуть бути виплати, у яких відмова?
Відповідь: Територією дії Договорів страхування ПЗУ «Лайф» є весь світ. Отже, незалежно від того, де саме Застрахована особа проходить військову службу, необхідно повідомляти про це Страховика. Порядок повідомлення Страховика про зміну професії Застрахованої особи у разі її призову на військову службу до Збройних Сил України (ЗСУ) або підписання Застрахованою особою з власної ініціативи Контракту з ЗСУ або вступу Застрахованої особи до територіальної оборони НЕ ЗМІНЯЄТЬСЯ
Питання 3. Як працюють програми у період війни для цивільних осіб?
Відповідь: У період військового стану в Україні Договори страхування продовжують діяти на умовах Правил страхування, на підставі яких вони були укладені, та Страховик продовжує виконувати свої обов’язки та зобов’язання згідно з умовами Договорів страхування та вимогами страхового законодавства України.
При цьому звертаємо увагу, що, як ми вже повідомляли в комунікації від 02.05.2022, Договір страхування містить винятки зі страхових випадків, зокрема, пов’язаних із військовими ризиками та умови проведення страхових виплат. У випадку, якщо подія, що трапилася із Застрахованою особою, не підпадатиме під жодний виняток, і Страховику будуть надані всі належним чином оформлені підтверджуючі документи, надані офіційними компетентними органами України або інших держав світу, які визнані офіційно світовою спільнотою, страхова виплата буде зроблена.
Питання 4. Чи вважатиметься страховим випадком смерть або каліцтво цивільного населення внаслідок авіа або ракетного удару тощо? Хотілося б отримали відповідь ДА або НІ, без відповіді – “індивідуально”.
Відповідь: У період воєнного часу змоделювати ту чи іншу ситуацію, наслідком якої стали смерть/інвалідність/травма Застрахованої особи і за якої можна було б дати однозначну відповідь «ТАК» або «НІ» на поставлену питання, неможливо. Тому Страховик дотримується правил «індивідуального» розгляду кожного випадку, щоб уникнути непорозумінь та неправильної інтерпретації (трактування) тієї чи іншої ситуації клієнтами. Рішення з нагоди приймається відповідно до Правил страхування, на підставі яких було укладено Договір, а також залежить від низки факторів: місця, причин, обставин настання випадку, інформації, зазначеної в отриманих документах, тощо.
Питання 5. Чи сумується страхова виплата за декількома позиціями? Наприклад: відірвало ногу внаслідок вибуху (травма+хірургічне втручання+інвалідність)? Питання стосується сьогодення.
Відповідь: Страхова виплата здійснюється за кожною наявною в Договорі програмою основного та додаткового страхування, за якою такий випадок буде визнано страховим.
У разі визнання страхового випадку за кожною окремою програмою страхування, що входить до складу Договору страхування, страхова виплата буде проведена до кожної такої програми страхування.
Питання 6. Що робити, коли людину закликали на війну? Він цього не хотів.
Відповідь: У випадку, якщо Застрахована особа була призвана до лав ЗСУ під час війни і була направлена в зону бойових дій, необхідно повідомити про це Страховика. Порядок повідомлення Страховика про зміну професії Застрахованої особи у разі її призову на військову службу до Збройних Сил України (ЗСУ) або підписання Застрахованою особою з власної ініціативи Контракту з ЗСУ або вступу Застрахованої особи до територіальної оборони НЕ ЗМІНЯЄТЬСЯ.
Також просимо взяти до уваги, що Договір страхування щодо такої Застрахованої особи діятиме відповідно до умов Правил страхування, на яких він був укладений, та з урахуванням винятків із страхових випадків, що містяться у Правилах страхування, зокрема, пов’язаних з військовими ризиками.
Більше інформації про порядок повідомлення Страховика про зміну професії Застрахованої особи, а також про винятки, пов’язані з військовими ризиками, наведено у відповіді на запитання 1.
Питання 7. Що буде з тими коштами, які клієнт проплатив (якщо не дай боже щось станеться)?
Відповідь: У разі якщо Застрахована особа загине внаслідок військових дій і Страховик, діючи відповідно до умов страхування, буде змушений відмовити у страховій виплаті Страхувальнику (або його спадкоємцям) повертається викупна сума та ДІД, розраховані на дату смерті застрахованої особи.
Для отримання викупної суми Страхувальники (спадкоємці Страхувальника) мають надати Страховику відповідну Заяву.
Зазначаємо, що в період дії військового стану в Україні всі Договори страхування ПрАТ СК «ПЗУ «Україна страхування життя» продовжують діяти відповідно до умов Договорів страхування та Правил страхування, на підставі яких їх було укладено. Компанія продовжує виконувати свої зобов’язання перед клієнтами та партнерами за всіма чинними договорами страхування, жодних змін у порядку врегулювання страхових випадків немає.
Я застрахував своє життя на 20 років і Вам рекомендую! Звертайтеся, допоможу оформити накопичувальне страхування життя!
У сервісі Страховки Ви зможете оформити якісну страховку на всі випадки життя!