Чому необхідне медичне страхування за кордон?
Медичне страхування може значно спростити ваше перебування у іншій країні. Страховку не завжди вимагають при перетині кордону, тож хтось може нехтувати необхідністю її оформлення. Але відсутність полісу медичного страхування для виїзду за кордон може обернутися неприємними наслідками.
Що таке страховка і як вона працює?
Медичне страхування – це послуга, яка гарантує застрахованій особі медичну допомогу та покриття суміжних витрат у разі необхідності.
Суть страховки у тому, що людина, яка купує поліс, у разі настання страхового випадку (травми, хвороби, тощо) отримує право на медичну допомогу в межах того бюджету і переліку послуг, на які було оформлене страхування. Власне, бюджет і перелік послуг залежать від конкретної страхової компанії, ціни поліса, а також віку і стану здоров'я людини. Як правило, медична страховка гарантує стаціонарну (лікування в лікарні), амбулаторну (виклик лікаря додому), невідкладну (виїзд швидкої) допомогу, оплату ліків. Покривати вартість лікування страховка може повністю або частково. Якщо застрахований захворів, йому потрібно зателефонувати до своєї страхової компанії, яка скерує клієнта до потрібної клініки.
Якщо трапилося так, що у лікарню застрахована особа потрапила екстрено, то потрібно повідомити страхову вже по факту. Якщо вам довелося самостійно оплатити деякі рахунки – зберігайте чеки та документи, що підтверджують лікування. Їх також потрібно буде надати страховій компанії.
Для чого страховка за кордоном?
Ціна стандартного страхового полісу складає від 1 євро на день. Середня ринкова - близько 1,5 євро/день. А от вартість медичних послуг у разі необхідності звернутися до лікаря – в рази дорожча. У більшості країн світу нерезидентам медична допомога надається на платній основі. Наприклад, у Норвегії прийом сімейного лікаря для незастрахованих осіб буде коштувати від 20 євро, прийом у лікаря-спеціаліста в Чехії – від 30 євро. День перебування на стаціонарі у Німеччині – це близько 125 євро. А виклик швидкої у Швейцарії у разі відсутності страхового полісу, може обійтися в 800 євро.
Отже, навіть незначні проблеми зі здоров'ям у разі відсутності страхування, можуть обійтися дорого. У багатьох країнах ліки в аптеці продаються лише за рецептом, а щоб його отримати – також треба звертатися до лікаря.
Які переваги медичної страховки для українців в нинішній ситуації?
Чимало українців, які виїхали закордон через війну, оформили в Європі тимчасовий захист і, відповідно, отримали доступ до безкоштовної медицини. Проте насправді безкоштовна медицина в Європі відрізняється від української, а рівень сервісу часто виявляється нижчим, ніж українці звикли отримувати вдома.
Дві проблеми з державною медициною, які допомагає вирішити страховий поліс
- Черги. Перший і найнеприємніший сюрприз, який очікує на хворих без страховки в Європі. Якщо ви незастраховані і вирішили скористатися державною медициною в європейській лікарні - будьте готові, що до лікаря ви можете потрапити через кілька тижнів, а то й місяців. Для більшості українців закордоном - мам з дітьми - чекати на свою чергу у державній лікарні буває просто неможливо.
- Дистанційні консультації. В Європі, як і в Україні, державна медицина передбачає очний формат консультацій. Якщо ж вам знадобилася екстрена чи невелика консультація, а часу чекати в чергах нема - дистанційний прийом лікаря доведеться оплачувати.
Щоб убезпечитись від неприємностей закордоном і бути спокійним за себе і близьких, раджу придбати медичну страховку заздалегідь. Той факт, що в Європі та інших країнах, страхові поліси мають чи не всі громадяни, свідчить, що страховка - це вже давно не розкіш, а доступна необхідність для кожного.
Нагадаю, що лікування в Європі дороге, тому щоб компенсувати витрати на лікування рекомендую обов'язково оформити медстраховку